Середа, 09.07.2025, 10:46Головна сторінка | Регистрация | Вхід

Меню сайту

Категории каталога

Форма входу

Вітаємо Вас Гість!

Пошук

Чат

300

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 13

Статистика


Зараз на сайті: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Каталог статейКаталог статей
Головна сторінка » Статті » Субкультури

Металісти
Колись давно важка музика була то захопленням небагатьох меломанів, то елітною розвагою інтелігенції... і навіть хвилинним захопленням гопніків. Сьогодні важку музику слухають майже всі. Тепер це дуже насичений музичний пласт, деякі складові якого не мають між собою нічого спільного, окрім характерного «переобтяженого звучання». «Тяжкість» сьогодні - рівноправна, модна, просунута течія, ніякий не андеграунд, ніякий не бунт, як бувало раніше.


Звідки вони взялися?

nullІсторія важкої музики - це в першу чергу історія «брудного звуку». Те, що сучасну гітарну музику породив рок-н-рол, знають всі, але менш відомо, що приблизно до початку 60-х років переобтяжений звук рок-гітаристами не вживався. Вважалося, що електрогітара повинна звучати як гітара звичайна - просто голосніше, соковитіше і яскравіше. Будь-який фон або спотворення сприймалися як брак при настройці звучання.

Потроху, з розвитком гітарної і звукопідсилювальної техніки, гітаристи-новатори стали експериментувати з ручками гучності і частотами своїх інструментів. А це, у свою чергу, спричинило зміну прийомів гри.
Акомпануючий склад груп теж став підстроюватися під нове звучання і прийоми, потім гітара поступово вийшла на перший план і з не найпомітнішого акомпануючого інструменту перетворилася на королеву балу, заслоняючи деколи навіть вокаліста.


Метал

nullСам термін, яким часто позначають всю «тяжкість», - метал - прийшов з досить далеких від музики сфер. Вперше в культурному контексті словосполучення heavy metal застосував в романі «Naked Lunch» (1959) легендарний Уїльям Берроуз. Він назвав так жорстку, агресивну, напористу музику (річ у тому, що ще під час Другої Світової на американському солдатському жаргоні heavy metal позначало артилерійську канонаду).

В 1968-м хлопці з відомої американської групи Steppen Wolf в пісні «Born to be wild» теж співали «I like... heavy metal thunder» - і хоча в пісні малися на увазі гуркоти грому, подібні стрілянині з гармат, пізніше це стало розцінюватися як маніфест: «люблю, коли хеві метал гримить». А вже після того, як музичний оглядач журналу «Creem» Лестер Бенгз використав у статті словосполучення heavy metal, ця зв'язка остаточно стала позначенням нового музичного напряму. Уточнення «heavy» у результаті відмерло, але суть-то залишилася. Всі музиканти цього стилю і їх прихильники почали називати себе металістами і незабаром утворили власну музичну субкультуру.

Прихильники важкого металевого року (хеві метал рок), чорного металевого року (блек метал рок), швидкісного металевого року (спід метал рок) – всі вони – металісти.
Деякі металісти сповідають культ сатани, називають себе сатаністами, але це швидше рідкість. Сучасне покоління металістів любить вільне життя в своє задоволення. Вони вважають, що нічим не зобов'язані іншим людям, ходять на концерти, на яких можуть розпивати спиртні напої, а після влаштовувати колотнечі. Рух металу можна розділити на 2 групи: радикальне і більш спокійне. До радикального відносяться металісти-сатаністи і особливо агресивні групи. До них часто примикають панки, оскільки їм імпонує культ насильства, дух бунтарства і заперечення, а також можливість познущатися над слабими =)
До металістів примикають групи підлітків, яким подобається рок-музика, костюм неформала. Старші і більш досвідчені їх серйозно не сприймають, але саме ці підлітки і старі, бувалі, металісти, вік яких перейшов межу 35-40 років, складають собою більш спокійну течію. Серед молоді, звичайно, існують такі металісти, які поверхнево розбираються в проблемах металевого року, поводяться з оточуючими дуже зухвало і агресивно. Як правило, саме вони на концертах, і після них, влаштовують дрібне безладдя, стрибають на сцену, кидають порожні банки і пляшки з-під пива і т.д.


Зовнішній вигляд


nullЇх зовнішньої вигляд зухвало агресивний: чорний одяг з великою кількістю металу, зображенням черепів, крові, написом "сатана" на англійській мові. Хоча одяг чистий, охайний. Класичні металісти носять вузькі чорні джинси, заправлені у високі черевики або «козаки», шкіряні куртки з косою блискавкою - "косухи", "косовороти", сережки в лівому вусі, персні із зображенням черепів або інших чорних магічних символів (пентаграма, скелет і т. д.) Але їх зовнішня агресивність і похмурість частіше за все є засобом епатажу навколишніх людей. Ті, яким за 25 років, займаються серйозною роботою, як правило, миролюбні, хоча іноді можуть похуліганити разом з молодшими.
В середовищі металістів є справжні знавці і цінителі важкого року. Вони миролюбні, не захоплюються атрибутикою, добре розбираються в музичних напрямах не тільки сучасної, але і класичної музики. Часто металістами є байкери.


Категорія: Субкультури | Добавив: halabyda (22.02.2008)
Переглядів: 4599 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вхід ]
Made by Fallen_lord & Slava | 2025 |