Середа, 09.07.2025, 08:35Головна сторінка | Регистрация | Вхід

Меню сайту

Категории каталога

Форма входу

Вітаємо Вас Гість!

Пошук

Чат

300

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 13

Статистика


Зараз на сайті: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Каталог статейКаталог статей
Головна сторінка » Статті » Субкультури

Готика
Intro - Введення (поняття готів і готики)

nullГотика – субкультура, яка гнучко протистоїть комерційній поп-культурі. В готиці є все те ж, що і в поп-музиці - рок, електроніка, метал, але тільки як переосмислення і зіставлення - готик-року, готик-електроніки, готик-металу. Лінія захисту і фронт непомітної боротьби за більш інтелектуальну і смакову музику, а значить за спосіб життя і мислення. Індивідуалізм. Боротьба за життя із справжніми емоціями. Нео-романтика. "Alle warten auf das Licht"

Готів можна виділити з натовпу по найзвичайнішому суворо-чорному одягу (корпоративний імідж) або ж відразу помітити по падаючому в очі ефектному вамп-іміджу на основі чорного кольору. Щось незвичайне в погляді, а також, щодо жінок-готів - підкреслений-еротичний стиль вамп. Готи - це, перш за все, світогляд, який базується на певних життєвих принципах (абсолютний індивідуалізм і романтика) і має свої ключові елементи - щоденний пошук краси, концентрована енергія емоцій. Основою життєвої філософії, світогляду і стилю життя часто є тексти багатожанрової і різносторонньої готичної музики (від "класичної готики" - Sisters Mercy, Diary Dreams, Deine Lakaien і мейнстрим-готики HIM, Rammstein і т.д. до невизнаної свого часу готики Віктора Цоя і Кому Вниз)

Готична музика, або ж "готик-сцена", багатожанрова. Готик-сцена - поняття, яке об'єднує багато музичних напрямів: gothic rock, gothic metal, різну готик-електроніку (dark electro, synth роp, etc.), музику з елементами готики, і багато що інше. Не плутайте терміни! Тільки в Німеччині використовують вираз "schwarze szene/чорна сцена", який є синонімом "готик-сцени". У всьому світі, в Україні і інших слов'янських країнах говорять: "готика", "готик-сцена" і "готи".

Поважайте смаки інших готів, адже кожний гот слухає "свою готику" - будь то готик-рок готик-метал, готик-електроніка або готик-фолк. Готи слухаючі готик-метал часто не сприймають електронну готику називаючи її "попсою" і навпаки - ті готи, що слухають електроніку негативно відносяться до "важких саб-жанрів" готик-сцени. Всі музичні стилі, що входять в готик-сцену рівносильні і равноправні. Саме завдяки своїй різноманітності готик-сцена і сильна.

Властивим для готів є чорний колір одягу і готик-імідж: як вже згадувалося, у жінок - "важка косметика" і загальний стиль вамп, у чоловіків - стиль "ворон", часто - строгий "корпоративний чорний одяг"). Імідж є тією ознакою, по якій готи відрізняються від інших і, по якому визначають своїх серед інших.

Важливими доповненнями субкультури є також пов'язана з готикою література, кіно, арт, фото і інша "духовна їжа готів". Узагальнено можна сказати, що це: література на стику первинних жахів, екзистенціалізму, декаденса і "останньої романтики", яка дає силу до мислення і можливість зрозуміти себе і свої потяги (від Лотреамонта, Стокера і Бодлера до Ремарка і Орруела, Камю, Сартра, etc.). Кіно, яке примушує здригнутися і усвідомити дивне (від німих монстрів епохи Носферату і Метрополіса до незрозумілості Лінча, Тарковського, Кубрика, Мурнау, Кроненберга, etc.: "Ворон", "Голод", "Соляріус", "Одіссея 2001", "Втрачене шосе". А також - арт, фото і решта art-жанрів, які не дають бути просто споживачем.

nullКлючовим для розвитку готики і одночасно спірним елементом вже більше 20-ти років є своє розуміння готики кожним готом. Закономірними результатами субкультури на основі романтики і індивідуалізму стали аксіоми: у кожного гота свої визначення гота і готики і кожний є готом по-своєму. Саме подібний підхід допоміг готик-сцені знайти своїх вірних прихильників і зміцнитися в кругах людей постійного духовного пошуку, підвищеної креативності або загостреного відчуття. Людей, які свідомо називають себе готами. Нам не обов'язково бути разом, щоб бути готами. Але, коли ми збираємося разом, ми створюємо собі окремий світ.
"Готика" (gothic) - узагальнююче поняття, яким сьогодні позначають стиль життя, світовідчуття і життєву філософію, цілий комплекс напрямів мистецтва (музика, арт, література, кіно, фото, архітектура, etc.) складаючих - разом, зрозуміло, з своїми носіями, готами, так звану - "готичну субкультуру".

Готи - люди, що відносять себе до готичної субкультури і сповідують якоюсь мірою готичний стиль життя - специфічне "чорне, іронічно-філософське відношення" до навколишнього світу і життя, любов до готичної музики і/або літератури, арту, etc, носіння тотально чорного одягу + срібло і створення специфічного "готик і "вамп" іміджу" як у жінок, так іноді і у чоловіків.

Готи - ті, хто відчув емоційний біль і зрозумів, що біль може давати силу.


1. Готи: світогляд

nullГоти мають так званий готичний світогляд або, в інших словах, - "життєву філософію", яка поєднує два основні елементи: абсолютний індивідуалізм і незвичайну романтику (neo/dark romantics). Завжди прагнути більшого (в житті, музиці, арті, етс), шукати красу навіть в тому світі, в якому її нема, завжди дивитися на всі (негативні і позитивні) сторони життя, не закриваючи на них очі. Намагатися змінити кожний сірий, банальний день - внести в нього емоції і відчуття шляхом музики, стилю одягу, іміджу і інших джерел. Знати правду і похмуро іронізувати над нею (принцип - "Die laughing!" (вмирай усміхаючись).

Переплавляти всі свої емоції, як позитивні, так і негативні - біль, відчай і подібні, в життєву енергію. Відчувати себе нормально з своїми "відхиленнями": похмурим настроєм, іронією, дивними поглядами на життя - і брати зі всього цього силу.

Готи беруть енергію і життєве натхнення з тієї музики, літератури, арту і філософії, яка інших просто депресує, здається дуже похмурою, "незрозумілою" або дуже складною.
Готи живуть тим (музика, книги, etc.), що примушує весь час відчувати емоції. Звичайно готична музика дуже емоційна і багатьом людям весь цей спектр емоцій не потрібен (їм вистачає однієї із сторін, наприклад - тільки позитивних і радісних). Їм вистачає 4 кольорів. Інші - біль, смуток, емоційна агресія від життя та інші для них важкі. Готу ж потрібні всі відтінки і фарби емоцій - політ абсолютного болю і радість щоденного подолання меж сірої реальності, безмежний смуток і несуча розуміння відчуттів, печаль. Радість і смуток - два вимірювання. Готи - посередині. Готи зберігають холод своїх емоцій. Готи не слабіють від смутку, похмурості, депресії, а знаходять в цьому свою радість, енергію і силу. В радісній музиці немає сили для готів, оскільки радість - проста, тоді як внутрішня зосередженість, холодний смуток і іронія мають сотні відтінків. Для збереження своїх емоцій потрібен постійний пошук чогось справжнього - в житті, музиці, арті... Готи постійно шукають те, що стимулює відчуття і дозволяє занурюватися в свій світ.

Якщо людина пройшла через складний (важкий) період життя - віна слухає ту музику, яка дає силу, енергію. В цей період пізнається те, що справжнє в житті, а що ні, оскільки сприйняття людини загострене і здатне тонко відчувати різницю між щирою, смаковою музикою і "конвеєрною". Тому до готи часто приходять через "чорну смугу" життя, яка примушує відділити фальш від істинних емоцій, а штучно створену, початково "комерційну" або ж однобоку тотально-радісну музику від тієї, яка несе емоції...

nullТакож готи сповідують достатньо серйозні життєві принципи, які поєднують дві непоєднувані грані: carpe diem, сьогоднішній день останній, а тому його потрібно відповідно прожити; справжня віра в себе, в справжню дружбу і любов. "She always said simple, trivial things - I used to say it was kinda trivial - Believe me nothing is trivial!" (Crow). Таким чином, в більшості своїй, готи переплавляють два ці підходи в один: жити щодня як востаннє і при цьому дотримуватися своєї філософії (жити в своєму світі) і виглядати так, як це відповідає стану душі (звичайно - з переважанням чорного кольору).

Якщо світогляд готів можна більш менш чітко описати (життя за принципами абсолютного індивідуалізму і похмурої романтики), то з конкретними прикладами або джерелами справа йде складніше, оскільки у кожного вони свої. Можна сказати, образно і загалом, що гот живе за принципами Віктора Цоя (максимально вираженими у фільмі "Голка" і альбомі "Зірка на ім'я сонце"), духовних ідеалах романів Ремарка ("Тріумфальна Арка", "Чорний обеліск", "Три товариші") і вірять в істини основоположні для фільму "Ворон" ("Crow"). Жити зараз і тут і, щоб це коштувало того. Спроба зробити так, щоб все було красиво або не було.

Любити - так до кінця, виглядати - так сексуально і індивідуально, говорити - так правду. Як не парадоксально, але в той же час в реальному житті і роботі деякі корпоративні готи живуть за принципом ордена єзуїтів - "мета виправдовує засоби". Отже: поєднувати банальне і високе. Заганяти примітивні інстинкти в складні тунелі глибоких емоцій.


2. Готична музика (стилі входять в "готик-сцену")

Готи слухають готичну і приблизно-готичну музику, тобто - різні музичні напрями входять в єдине поняття "готик-сцена".

Умовний розподіл стилів готик-сцени:

• "Чиста готика", готичний рок, прото-готика, "філософсько-містичний рок" (gothic, gothic rock ) - Sisters Mercy, Mission, Bauhaus, Fields Nephilim, Cure, Cult, Swans, Joy Division, Merry Thoughts, Clan Xymox, Dreadful Shadows, etc.

• В слов'янському виразі - похмурий рок ("sad slavic rock") - лаконічно-філософський Віктор Цой (група КІНО), язичницька Аліса, мінливо-електронний Наутілус Помпіліус, проста Агата Крісті і надривні Кому Вниз.

• Готик-метал і близькі до нього жанри (gothic metal, love metal etc): Type про Negative, Lacrimosa, Paradise Lost, Theatre Tragedy, Nightwish, Tiamat, HIM, Within Temptation, Tristania, Evereve, Lacuna Coil, etc

• Готик-електроніка і близькі або схожі стилі: "холодно-романтична електроніка", "темна хвиля" електроніки (dark wave, synth роp, EBM, dark electro, goth synth) - Deine Lakaien, Wumpscut, Depeche Mode, Front 242, De/vision, VNV Nation, VNV Nation, Razed in Black, In Strict Confidence, Camouflage, etc.

• Готик-індастріал і близькі до нього жанри (goth industrial, industrial / electro crossovers, industrial) - Das Ich, Oomph!, Curve і, Rammstein, Nine Inch Nails etc.

• Радикальні та ідеологічно-забарвлені стилі: містична, християнська, язичницька, нациская, сатанинська готика (dark folk, pagan gothic, christian gothic, осcult gothic, satan gothic) - Inkubbus Sukkubus, Current 93, Death in June, Sol Invictus, Marylin Manson, Saviour Machine, Christian Death, Faith and Muse, etc.

• Музика з елементами готики (її часто слухають потенційні готи і готи): U2, Лінда, Garbage, Mylene Farmer, Tori Amos, Nick Cave, Enigma, Gregorians, Бі-2, Tricky, Midnight Oil, Nick Cave, Angelo Badalamenti, Leonard Cohen, etc.

3. Імідж

nullГоти мають свій імідж, який за останній час зазнав значних змін (інформацію про них можна знайти в різних інших публікаціях). Як би не розвивалася готика, залишаються два незмінні основні елементи: тотально чорний колір одягу (іноді з елементами червоного), носять тільки срібло (як знак презирства до золота, символу стандартних, зажували цінностей, кольору безглуздо пролитої людської крові). У дівчат яскраво-виразний стиль Вамп - важка чорна косметика, підведення, спектр кольорів помади і нігтів - від яскраво-червоного (кривавого) до чорного. Все помітне, сексуальне і строге. Дівчина-гот (готесса) щодня виглядає як зваблива черниця або середньовічна королева.

У готів працюючих в середовищі, де не можна собі дозволити екстремальний або індивідуальний підхід до іміджу, виробився стиль "корпоративний гот": чорний діловий одяг, обмежені прикраси.

Чому саме чорний колір? Для багато кого чорний колір - як щит, бар'єр, захист від повсякденного банального псевдо-різнокольорового, і в той же час, тотально сірого життя. Чорний колір - це можливість показати, що можна виразити в одному кольорі більше, ніж інші не можуть виразити, використовуючи всі кольори життя. Чорний колір і срібло - єдині два елементи, загальні для абсолютно різних людей, званих готами. Єдині два елементи, в яких готи свідомо дозволяють собі бути схожими один на одного і шляхом яких вони жертвують частиною своєї індивідуальності, заради об'єднання і зміцнення субкультури готів.

4. Походження терміну "готика"

4.1 Середні віки

Вперше слово "готи" було спожито стосовно племен варварів, які в IV столітті знищили римську імперію, а в період між IV-VIII століттями завоювали практично половину цивілізованої Європи, не дивлячись на відсутність технологій і слабший рівень культури. Іронія подальшого вживання слова "готи" в плані сьогоднішньої субкультури полягає в тому, щоб далі воно відрізняло смакових інтелектуалів від світу цього.

4.2 Архітектура

nullНазва "готика" походить від терміну, що означає художній стиль, що переважав у європейському мистецтві в XI-XV ст. Шпилі костьолів, що пнулися в небо. Готика як вічна спроба йти вгору, піднятись до небес. Найкрасивіший стиль архітектури - готика - поєднуючий витонченість і силу. Самі відомі готичні собори розташовані в Німеччині, Франції, Австрії і Іспанії.

4.3 Література

Далі був готичний роман і поезія - Байрон, Волпоул, Ганна Райс, етс. Роман і поезія, в яких нарівні з похмуро-романтичною і містичною стилістикою підіймаються теми пізнання своїх прихованих сторін, свого єства. Надалі такі автори як Едгар По, Кафка, Густав Майрінк успішно продовжили розвиток цього жанру і домісили до містики і романтики трохи філософії і внутрішніх людських досліджень. Один з найбільш читаних готами авторів - Лавкрафт. Далі готика стала ще більш філософською, і до сучасної літературної готики "другої хвилі" можна віднести літературу "похмурої", останньої романтики або ж футурологічної правди - Ремарк ("Тріумфальна Арка", "Чорний Обеліск", етс), Оруєлл ("1984"), Хемінгуєй ("Острови в океані", "По грудку дзвонить дзвін"). І так звану екзистенціальну літературу - Сартр ("Стіна"), Камю ("Чума"), етс.

5.4 Кіно

nullПочаток відліку готичного кіно - 1930-ті. Коли з'явилися перші фільми як містичного плану - "Носферату", "Дракула", етс., так і абстрактно -експресивного плану - "Метрополіс". Незабаром, як і в літературі до готичних фільмів сталі відносити і більш психологічне, "незрозуміле" кіно. Тому на даний момент готичне кіно - це як екзистенціальне, психологічне кіно, так і містика, жахи, etc. Готичне кіно зачіпає всі інтелектуальні сфери і аспекти буття людини - пошук себе, проникнення в якнайглибші сфери свідомості, баланс емоцій, знань і похмурої романтики. Серед найбільш популярних фільмів - "Ворон", "Втрачене шосе" (реж. Девід Лінч), "Одіссея 2001" (реж. Кубрик) Кусторіца... Культовим готичним фільмом є "Ворон". В "Вороні" виражена суть готики - вічний біль, що не згорів в попелі смерті, любов, холодна правда і кривава брехня.





Категорія: Субкультури | Добавив: halabyda (29.01.2008)
Переглядів: 10184 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.3/7 |
Всього коментарів: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вхід ]
Made by Fallen_lord & Slava | 2025 |